Tuesday 23rd of April 2024
KS GWARDIA BIELSKO-BIAŁA
Jeśli nie idziesz do przodu-stoisz w miejscu. A jeśli stoisz w miejscu, to sie cofasz!

FANTASTYCZNY WYNIK NASZYCH ZAWODNIKÓW !

Do Mławy pojechało ich ośmioro. Do Bielska-Białej medal przywiozło aż pięcioro z naszych zawodników ! Fantastyczny wynik na Pucharze Polski juniorów osiagnięty przez naszych zawodników i zawodniczki !
Waga do 73 kg: Marek Chrapkiewicz

Zacznijmy od dziewczyn. Nasze juniorki młodsze z kategorii do 48 kg - Matra zwyciężyła pierwszą walkę, w repasażach miała wolny los , a następnie wygrała walkę o 5 miejsce. Mniej szczęścia miała Justyna, która po wolnym losie przegrała pierwszą walkę i odpadła w repasażach.
Ważące niecałe 52 kilogramy zawodniczki też nie miały łatwo.Monika, która zwyziężyła pierwszą walkę przegrywa z zawodniczką z Bytomia. Po wolnym losie w repasażach odpada jednak z turnieju, zajmując 7 miejsce. Klaudia natomiast po wolnym losie w pierwszej walce ulega doświadczonej zawodniczce z Warszawy, jednak w repasażach zwyciężając 3 walki (w tym o 3. miejsce z pogromczynią Moniki) plasuje się na 3 lokacie ! Brawo!
Ania w kategorii do 63 kg biła się walkę inaugurującą wagę, w któej zwyciężyła. Po kolejnym zwycięstwie uległa w półfinale, jednak w małym finale obroniła brązowy medal.
Czas na panów. Nasz najmłodszy na tych zawodach zawodnik-Patryk Wawrzyczek dzielnie wojował w kategorii do 55 kg. Już w pierwszej walce zwyciężył jednego z faworytów wagi. Po zwycięstwie kolejnych dwóch walk doszedł do finału, w którym jednak przegrał ze starszym zawodnikiem z Warszawy. Gratulujemy 2. miejsca!
60 kg wyniosła waga Sebastiana. Najwyraźniej Bielskiemu zawodnikowi forma dopisała, co pokazał zwyciężając pierwsze trzy walki. Uległ w półfinale, jednak w finale repasażu zwyciężył Kiełbusa, który brnął przez repasaże od pierwszej walki aż do Sebastiana. 3 miejsce!
Ostatnim z naszych zawodników był Marek Chrapkiewicz, który w kategorii do 73 kg., po fantastycznych walkach, uległ dopiero w finale zawodnikowi z Gdańska i przywiózł do Bielska srebrny medal!

Ogromne gratulacje dla Naszych zawodników ! Wspaniały sukces Bielskiej Gwardii ! Dodam jeszcze, ze w odbywających się tydzień później MP Seniorów Sebastian Zajął 7. miejsce ! Brawo !