Saturday 20th of April 2024
KS GWARDIA BIELSKO-BIAŁA
Jeśli nie idziesz do przodu-stoisz w miejscu. A jeśli stoisz w miejscu, to sie cofasz!

Statut klubu 1,2

I OTWARTE MP MŁODZIEŻY KOBIET I MĘŻCZYZN, EJU CUP PRAGA!

31 Lipca w Cetniewie odbyły się 1 Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn Młodzieży w judo. w tych zawodach startowało sześcioro naszych zawodników, zdobywając jeden medal i dwa piąte miejsca ! Warto również wspomnieć o występie młodych Bielszczanek w Pucharze Europy w Czeskiej Pradze !

W skład Bielskiej ekipy walczącej w Cetniewie wchodzili Sebastian Sojka, Sebastian Mika, Marek Chrapkiewicz (Juiniorzy),Piotr Hołubowicz(młodzież),Monika Zabrocka i Anna Skoczylas (juniorki).
Niestety Piotr Hołubowicz oraz Sebastian Mika po przegranych pierwszych walkach (Szetekauri Gaga-100, Migdalski Mateusz-10) odpadli z turnieju.
Swoje pierwsze walki przegrali również Marek Chrapkiewicz i Sebastian Sojka (Birkowski Borys, Wituś Paweł po wolnym losie). Sebastian w repasażu uległ Dominikowi Banaszkowi, jednak Marek po emocjonującej walce z Jackiem Kreftem(013) pozostał w repasażach. W kolejnej walce pokonał Pawła Koszelę, a następnie przez piękny ippon wygrał z Rafałem Kowalczykiem zostając mistrzem repasażu. Uległ dopiero Adamowi Czyżowi zdobywając bardzo dobre 5. Miejsce!

Doskonale spisały się nasze dwie juniorki! Ania po trudnym zwycięstwie nad Izabelą Kumorowską przegrała z Wroniką Mielcarek. W repasażu pokonuje Olgę Krysiak i w walce o 3. miejsce przegrywa z Katarzyną Cal. Ania zajmuje 5. miejsce !
Monika żwyciężyła pierwszą walkę z Karoliną Mazurkiewisz, a następnie przegrała z Litwinką Aksionova Ruta. W małym finale zwycięża nad Natalią Znojek, tym samym zajmując 3. miejsce !

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i opiekującemu się ekipą trenerowi Piotrowi Hołubowiczowi.

Przy okazji warto również wspomnieć o Maji Rasińskiej i Klaudii Szczepańczyk, które w sobotę walczyły w Pradze w Pucharze Europy. Klaudia przegrała w pierwszej walce i odpadła z turnieju, a Maja zakończyła zawody z bilansem dwóch zwycięskich walk.