Thursday 18th of April 2024
KS GWARDIA BIELSKO-BIAŁA
Jeśli nie idziesz do przodu-stoisz w miejscu. A jeśli stoisz w miejscu, to sie cofasz!

EJU TOP JUNIOR TOURNAMENT - CETNIEWO 2010

Nasi zawodnicy w weekend 24-25 lipca brali udział w bardzo mocnym juniorskim turnieju. Dwie zawodniczki z Bielskiego klubu (obie są jeszcze juniorkami młodszymi!) osiągnęły miejsca punktowane.

W turnieju brały udział cztery nasze zawodniczki : Maja Rasińska rocznik 1994, Monika Zabrocka rocznik 1991, obie w kategorii do 52 kg, Klaudia Szczepańczyk roczkik 1995 kategoria 48 kg oraz Anna Skoczylas rocznik 1992 w kategorii do 63 kg.

Niestety Ania po wolnym losie i przegranej z Leonorą Jamie Lee z Holandii odpadła z turnieju (Holenderka przegrała z finalistką kategorii Mohamed-Seghir Halimą z Polski). Podobny los czekał niestety również Monikę, która po wolnym losie i przegranej z Nakhayenka Katsiaryna z Białorusi odpadła z turnieju (jej rywalka zajęła 7 miejsce).
I tu pochwalić należy nasze juniorki młodsze. Maja po wolnym losie i zwycięstwie przez Ippon nas Dominiką Gnich uległa Klaudii Kurzej (2. miejsce), a następnie w repasażach pokonała jeszcze Leyman Lisę z belgii (również ippon, piękna uchi mata) i uległa Angielce Clark Samantha'cie (5. miejsce po zaciętej walce). Maja Zajęła 7. miejsce!
Klaudia-najmłodsza z naszych zawodniczek- po zwycięstwie z Zharmanova Moldir z Kazachstanu uległa Joannie Stankiewicz. W repasażu jednak po pięknym zwycięstwie przez ippon nad Alicją Czarnocką została mistrzynią repasażu, po której w walce o 3. miejsce niestety okazała się słabsza od Ukrainki Kunytska Olena. Klaudia zajmuje 5. miejsce!

GRATULUJEMY naszym zawodniczkom udanego startu i życzymy powodzenia w odbywających się z kolejny weekend OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIEŻY KOBIET I MĘŻCZYZN.!!!